Přejít k hlavnímu obsahu

Zpátky do lavic: 4 věci, na které nezapomenout před začátkem školy

K prvnímu září začíná škola a s ní i stresovější období pro všechny děti. Z odpočívání a prázdninového dovádění si opět musí zvyknout na pravidelný režim a školní povinnosti. Pomozte svým ratolestem návrat do školy ulehčit důkladnou přípravou! Na které věci rozhodně nezapomenout?

Kromě pořízení nové školní výbavy, jako jsou pomůcky, sešity, nový batoh či penál, je třeba zkontrolovat i ostatní nezbytnosti, které bude školák potřebovat. Nebude se tak muset hned ze začátku stresovat tím, že mu něco chybí nebo že před spolužáky vypadá nemožně. 

Ve zdravém těle, zdravý duch!

Pokud vaše ratolest často slýchá větu „ty jsi ale přes léto vyrostl“, je na čase zkontrolovat také věci pro hodiny tělocviku a sportovní kroužky. Že bota tlačí, se odhalí snadno, důležité jsou ale také správně velké chrániče, helma, nebo hokejka. Zkontrolujte i stav tašky, ve které děti věci nosí; nezapomeňte ručník, lahev na pití a u těch mladších dohlédněte na to, aby vše měly označeno štítkem se jménem.

Mami, dáš mi nějaké peníze?

Jestli máte pocit, že uzrál čas na kapesné, zvažte, jakou formou ho dětem dávat. Zda pravidelnou měsíční sumu, se kterou se bude muset dítě naučit vyjít, nebo formou odměn za splněné úkoly a povinnosti. Pozor ale, abyste pak svého potomka nezačala penězi zbytečně vydírat. Věty typu: "Když to neuděláš, nedostaneš peníze" dítě ke splnění úkoly rozhodně nenamotivují. Snažte se dohodnout na nějakém kompromisu a pravidlech. U těch nejmenších je dobré spojit první vlastní peníze třeba s pořízením pěkné peněženky, která jim dá pocit, že už jsou velcí a podnítí v nich snahu s penězi dobře naložit.

Lepší je myslet dopředu

Za dětskými úrazy stojí nejrůznější pády. Podle dat z ministerstva zdravotnictví se děti nejčastěji zraní doma (38 procent), následují úrazy sportovní (téměř 22 procent) a dopravní (necelých 12 procent). Děti obvykle nejsou příliš trpěliví pacienti a jen špatně nesou potřebné lékařské zákroky i čas nutný na rekonvalescenci. Zraněné či jinak nemocné dítě navíc pro rodinu často znamená i komplikace spojené s organizací péče o něj, nemluvě o nákladech na léčbu. S těmi může pomoci úrazové pojištění, které je nejen v případě sportovních aktivit na místě. „Dětem lze uzavřít jak běžnou úrazovou pojistku, tak úrazové připojištění, které je součástí třeba životního pojištění,“ vysvětluje Renata Čapková z České podnikatelské poijšťovny. To potvrzuje i Helena Dušková z pojišťovny Wüstenrot: "Rodičům bych doporučila, aby se orientovali na ty nabídky, které přinášejí úrazové pojištění pro děti zdarma k životnímu pojištění jednoho nebo obou rodičů.“

Kam s ní?

Pokud se nechcete dočkat klasiky v podobě plesnivých svačin nasbíraných v aktovce pomalu za celý týden, nezapomeňte na pořízení svačinového boxu. Veselý a barevný box zvýši šance, že si dítě na svačině pochutná a že nebude celý den bez jídla. Je dobré do boxu přidat nějaké malé sladké překvapení, byť by šlo o jeden bonbon. U malých dětí můžete u svačiny nechat i vzkaz pro hezký den, nebo krátký vtípek, když už je váš strávník větší.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×
  • Svět ženy
  • 999 Kč
  • DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • obrázek magazínu DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • Předplatit