3. Nostalgie sem nepatří
Všichni máme ve sklepě nebo hluboko ve skříni schovanou krabici, ve které máme věci „na památku“ od lidí, kteří už tu nejsou. Nenechávejte věci bez užití a vystavte je na povrch. Pokud vám nebudou dělat radost nebo nebudou užitečné, poděkujte za ně, vyfoťte si je na památku a zbavte se jich. Podle Marie si máme milované osoby připomínat jídlem, které měl dotyčný rád, filmem, písní, ale ne předmětem.
4. Štosy papírů k ničemu
Schováváme po šuplících smlouvy, faktury a letáčky, které ani nepotřebujeme. Projděte dokumenty a zjistíme, že většinu můžete vyhodit. Důležité smlouvy najdeme v internet bankách, můžeme si dokumenty oskenovat a uložit v počítači. Věci, které je potřeba vyřešit si dejte na místo, kde budou stále na očích, abyste nezapomněli.
5. Věci skladujte podle velikosti
Nakupte průhledné boxy a ukládejte věci podle velikosti. Tedy velké k velkému, malé k malému. Budete tak mít lepší přehled o tom, co je kde uložené.
6. Skládat oblečení za sebe
Komínky z triček, z kalhot, z oblečení „na doma“, to bylo dětství každého z nás. Marie Kono radí, že je lepší skládat oblečení speciálním způsobem za sebe, nikoli na sebe. Do skříně se toho více vejde a budete mít větší přehled o složení vašeho šatníku.
7. V kuchyni mějte věci, které používáte
Pokud máte na lince toustovač a používáte ho jednou za týden, ukliďte ho. Věci, které používáte si dejte na místo, kam na ně dobře dosáhnete a budete je mít hned po ruce. Naopak spotřebiče a náčiní, které nepoužíváte, můžete uklidit, prodat nebo někomu věnovat.
8. Každá věc má své místo
Pokud budete mít vše roztřízené a bude mít každá vše své určené místo, bude pro vás jednodušší po použití věc vrátit a zamezíte tak tvoření nového nepořádku. Uklízení nastoluje rovnováhu. V hlavě i domácnosti.