Napadení potravin moly můžete zabránit i preventivními opatřeními
Abyste do budoucna předešli napadení potravin, je třeba dodržovat určitá opatření při uchovávání potravin. Potraviny uchovávejte v uzavřených nádobách nebo plastových obalech, abyste zabránili přístupu molů. Pravidelně prohlížejte své zásoby potravin a odstraňujte co nejdříve kontaminované potraviny. Udržujte kuchyň čistou a odstraňujte potravinové zbytky, například různé drobky, které by mohly přitahovat moly. Pokud nepomůže odstranění kontaminovaných potravin, je třeba sáhnout po přípravku na hubení škůdců, který si můžete koupit v drogerii, nebo si ho za pár korun vyrobit doma.
Vyrobte si domácí mololapku pomocí světla
Nalijte do misky trochu prostředku na nádobí a zalijte ho vodou tak, aby vznikla pěna. Stačí vám jen pár centimetrů vody, důležitá je především pěna. Poté misku umístěte pod světlo, například na sporák pod světlo z digestoře. Zhasněte všechna ostatní světla a otevřete skříně, ve kterých se moli nachází. Ráno zkontrolujte misku. Zatímco pěna zmizí, v misce se objeví pochytaní moli.
Využijte zbylou ruličku od toaletního papíru při výrobě pasti na moly
Pokud se vám nechce nechávat celou noc rozsvíceno, můžete zkusit další past. Obalte ruličku od toaletního papíru oboustrannou lepenkou a nalíčenou past pověste do skříně, která je napadená moly.
Použijte při výrobě pasti na moly ocet a pochytejte i jiné škůdce
Dalším způsobem je použití pasti z octa. Do hrnku nalijte asi 2 cm octa, přidejte cukr a kapku prostředku na mytí nádobí. Směs zamíchejte a hrnek přikryjte potravinou folií. Následně do folie udělejte několik děr. Tato past je velmi účinná hlavně na octomilky, ale můžete zachytit i jiné škůdce. Ocet je také skvělým prostředkem, kterým můžete vydezinfikovat místo, kam ukládáte potraviny.