V módě je husté výrazné obočí. Jenže co dělat, když máte nad očima jen pár chloupků?
Péče o obočí už dávno nespočívá jen v tom, že vezmete do ruky pinzetu a stoupnete si doma před zrcadlo. Právě vaši dva „bodyguardi“ pohledu totiž umějí změnit výraz celého obličeje. A tak bylo jen otázkou času, kdy se objeví první „brow bary“ a stylisté, kteří s obočím dokážou zázraky. Existují už i u nás. Svěřte se jim do péče, nebudete litovat.
Letošním trendem je přirozené obočí, tedy husté a plné. Většině žen sluší, ne všechny je mají. Řešením je si obočí domalovat tužkou, gelem nebo řasenkou, což může po ránu zabrat i několik minut. Další možností je zvolit dlouhodobější řešení - nechat si je vytetovat či nechat upravit čepelkami. Pomocí těchto metod se vykreslí obočí velmi přirozené - v podstatě se čárkuje. Efekt vás překvapí a výsledek vydrží poměrně dlouho v závislosti na tom, jak na kosmetické ošetření reaguje vaše tělo.
Permanentně? Pozor na vypadávání barvy
Přestože je permanentní make-up díky používaným barvám i zkušenostem kosmetiček dnes už úplně na jiné úrovni než kdysi, výběr salonu nepodceňujte: „Musí disponovat adekvátním a profesionálním vybavením. Úroveň jednotlivých kosmetiček se velmi liší, a proto není divu, že některé výsledky klientky spíše vystraší, než potěší,“ upozorňuje diplomovaná specialistka na mikropigmentaci Lucie Kunzová.
K tomu se přidávají i další rizika: vaše tělo může barvu vylučovat nebo vypadne i se stroupky, které se vám po tetování udělají. Někomu ale může vydržet skutečně na celý život. Nezapomínejte však na to, že trendy se mění každou sezonu a za pár let můžete nosit nad očima něco, co bude úplně out.
Což takhle dát si čepelky?
Často se ke zkrášlení obočí používá tzv. microbladingu, o němž se mluví jako o krvavé, bolestivé a nepříjemné metodě. Ve skutečnosti se jedná o šetrnou proceduru, a ačkoliv se zákrok provádí pomocí čepelky s 18 jehličkami v řadě za sebou, nejedná se o klasický řez, spíše o povrchové škrábnutí. Do mikroskopické ranky se poté aplikuje barva, která se v jizvičce usadí, a výsledná čárka nahradí každý chloupek, který v obočí chybí.
Kromě toho se při zákroku používá lokální anestetikum. Ani krvácení se nemusíte obávat, jde pouze o kapičky krve. „Když provádím microblading, 90 % klientek při něm usne. V kombinaci s relaxační hudbou a správnou technikou microblading nebolí. Pokud ano, značí to problém,“ říká Kunzová. Stylistka zřejmě neprovádí microblading dobře, ale bolest může nastat i v případě, že pokožka byla nějak narušená nebo klientka trpí jinými zdravotními potížemi.
Nic netrvá věčně...
Ačkoliv se o microbladingu i tetování říká, že jde trvalý make-up, opak je pravdou. „Díky microbladingu lze změnit barvu i tvar pigmentované oblasti, ale rozhodně ho není možné považovat za trvalé tetování. Jde pouze o dočasnou metodu v líčení, což má ale své výhody. Výsledný efekt microbladingu vydrží asi 1,5 až 2 roky," říká dále specialistka. Tetování má sice delší výdrž (5 až 7 let), ale vypadává zase velmi nerovnoměrně, takže se může stát, že už třeba za dva roky je potřeba korekce.
A ještě jedna rada na závěr: Neplatí, že to, co sluší jednomu, bude slušet i druhému. Microblading se dělá každému na míru. „Stylistka by vám měla poradit. Před microbladingem je standardem minimálně hodinová konzultace. Dalších 30 minut trvá předkreslení obočí, teprve pak se dostáváme k samotnému výkonu. Microblaading totiž nelze uspěchat. Jestliže získáte pocit, že v salonu dělají microblading jako na běžícím pásu, dostatečně se vám nevěnují, či na vás dokonce vyvíjejí nepříjemný nátlak, raději odejděte,“ radí Kunzová.