Nejdůležitější ze všeho je, aby vám košile dobře seděla, nemačkala se a vydržela i více než pár praní. Proto je při výběru důležité zaměřit se na střih a materiál. Štíhlá postava s menšími obvodem hrudníku bude určitě potřebovat jiný střih než ta s velkým obvodem hrudníku. Pokud máte problém vybrat si v konfekci takový kousek, který vám bude skutečně sedět, investujte do šikovné švadleny a nechte si košili ušít na míru. Vyplatí se to.
Pokud jde o materiál, častou volbou je bavlna, která nabízí pohodlí a lehkost. Hodí se spíše pro běžné každodenní nošení. Na druhé straně jsou pak saténové a hedvábné kousky, jež jsou skvělou volbou pro společenské příležitosti.
Stylistka Kamila Vodochodská radí
- Zkuste přes volnější bílou košili vrstvit korzet nebo vestu. Vždy bude fungovat spojení s kontrastními kousky, tedy těmi prudce ženskými – pouzdrovou sukní či navrch přehoďte hedvábné šaty se špagetovými ramínky.
- Můžete vyzkoušet ji otočit a zapnout knoflíky na zádech, hluboce otevřít a nechat spadnout ramena alá Bardot top, hrajte si s variantou s krátkým rukávem nebo upcyklujte ze starší košile jen límeček se stojáčkem, celý jej uzavřete a použijte jako vsadku do trika, šatů, lehkého svetříku, nebo třeba i pod mikinu zkombinovanou s plisé sukní.
- Upcycling nabízí nekončící množství možností. Bílou košili pozvednete třeba tím, že ji pomalujete, popíšete vlastními citáty, motivy či abstrakcí, použijete výšivku, zdobení aplikacemi nejrůznějších tipů a motivů apod.
Stylistka Kamila Vodochodská je nyní ambasadorkou kampaně #Colorfidence, který inspiruje k hrdému nošení barev, což se ale s kombinaci s bílou košilí rozhodně nevylučuje.