4. Omezte čas na sociálních sítích, který může vést k pocitu osamění
Sociální sítě s sebou nesou velkou spoustu výhod i nevýhod. Člověk je v neustálém spojení se světem, ví co se děje a kdo co zrovna dělá. Ale právě to může zároveň vést k pocitu osamění. Mnoho lidí prožívá tzv. FOMO (anglicky "fear of missing out"), což v překladu znamená strach z toho, že o něco přicházíte. Existuje mnoho studií, které se právě tímto následkem užívání sociálních sítí zabývá.
5. Plánujte dopředu a vyhněte se osamění
Všichni prožíváme dny, kdy se vzbudíme a hlavou nám proběhne myšlenka a strach z toho, že nemáme co dělat. Dnem tak nějak proplujeme, cítíme se osamělí a čekáme na to, až přijde další den a nějaký program. Tomu se dá jednoduše vyhnout tím, že budete dny plánovat dopředu. Naplánujte si program na každý den. A když vaši přátelé nebo rodina zrovna nemají čas, zajděte si do kavárny, na procházku či na nějaký zájmový kroužek.
6. Jděte kontaktu naproti
Úplně nejhorší je sedět doma a utápět se v pocitu osamění, který máte. Najděte si jakýkoliv zájmový kroužek, sport či jazykové lekce, které vás budou bavit a kde poznáte určité komunity lidí. Nikdy není pozdě na to začít.