Pro obapolný pocit spokojenosti musíte vědět, že si toho vzájemně přibližně stejně dáváte, a to samozřejmě nejen v materiálním slova smyslu.
Aby partnerský vztah fungoval a měl naději se zdárně rozvíjet, je nezbytné, aby hromádky MÁ DÁTI – DAL byly v rovnováze. To znamená, že si musíte vzájemně zhruba stejně poskytovat. Samozřejmě to nelze měřit otrocky. Například jeden vydělává víc peněz a zaměstnání ho víc vyčerpává, proto druhý zase věnuje víc energie zajištění rodinného provozu. Jeden si dopřává víc osobního volna pro své záliby, druhý si kupuje dražší věci apod. Při udržování této křehké rovnováhy úplně zapomeňte na „tradiční“ ženské a mužské role – na to už se nehraje.
Těžké chvíle
Ze všeho nejvíc si hlídejte rovnováhu v tom, zda oba dokážete stejnou měrou podržet toho druhého v těžké chvíli. O společné radosti se partneři obvykle dovedou podělit velmi snadno – dokonce se jim zdá, že se o ně nedělí, ale že si je vzájemně znásobují. Avšak o vážné starosti a bolestné životní zážitky už se lidé obvykle dělí méně ochotně. Pokud se vám zdá, že v tomto směru vy poskytujete svému partnerovi maximum, a on vám naopak minimum, či dokonce nic, je to skutečně vážné. Tady už nejde o žádné rozmazlování či nerozmazlování, ale o nefunkční vztah bez perspektivy.
Foto: Depositphotos (1)