Přejít k hlavnímu obsahu

Recept na šťastné partnerství podle hokejového brankáře Alexandra Saláka: Láska, porozumění a hodně práce

Do pořadu Na Kafeečko tentokrát zavítali manželé Salákovi, kteří spolu vychovávají šest dětí. Prozradili nejen recept na dlouhotrvající lásku, ale i to, že nechat si pomoci s dětmi rozhodně není ostuda. Ba naopak. I jako rodiče musíte mít na svého partnera čas. Bez toho žádný vztah nepřežije.

Když řekneme, že máme chůvu nebo hospodyni, tak jsou lidé úplně říční. „Tak jste chtěli mít děti, tak si to všechno udělejte sami, ne?“ Ale hospodyně uvaří, uklidí a moje manželka to nemusí dělat – a já s ní půjdu raději na večeři,“ řekl v pořadu Na Kafeečko webu Lifee.cz Alexander Salák.

 

Mohlo by se vám líbit

Život v mužských klášterech ve středověku: Celibát, vztahy a každodenní realita. Co hrozilo za porušení slibu čistoty

Středověké kláštery byly místem, kde se muži oddávali duchovnímu životu, modlitbám a práci. Kláštery byly jakýmsi útočištěm před světem, ale také prostředím s přísnými pravidly a disciplínou. Celibát a vztahy mezi muži byly neoddělitelnou součástí tohoto způsobu života. Jaký byl ale skutečný život v mužských klášterech? A jak se kláštery vypořádávaly s lidskou přirozeností? Nabídneme vám malý exkurz za klášterní zdi.
svetzeny.cz

Recept na lásku

Recept na spokojené partnerství vám nikdo nedá. Je na každém z nás vytvořit si vztah, který chceme a ve kterém my i náš partner budeme spokojení. Je to práce, odříkaní a snaha pochopit druhého. Vnímat jeho potřeby i touhy a také mu věnovat svůj drahocenný čas. „Musí tam být láska, ale je tam také hodně práce. Vztah je velká práce. Dnes si lidé myslí, že je to šup, hup na kozu, a pojedeme na výlet. Ale jsou období, kdy je to slabší, a člověk musí být trpělivý,“ uvedl Alexander Salák. A dodává: „Překonávat krize. Nám se potom vztah zlepšuje a určitě dostává větší hloubku. Máte všechno zažité, je do toho zatažena širší rodina, má to nějaký obsah. Zaplaťpánbůh, mně se to pořád zlepšuje, baví mě to víc a víc.“

Mohlo by se vám líbit

Recept na šťastné vztahy prozrazuje herečka Pavlína Mourková. Roli v něm hrají (nejen) oddělené ložnice

Do pořadu Na Kafeečko tentokrát zavítala herečka Pavlína Mourková. Ta se zde mimo jiné rozpovídala o tom, že receptem na šťastné partnerství mohou být oddělené ložnice. Ve složitém pojetí vztahů jsou pro vytvoření trvalého štěstí důležité dvě složky: respekt a sebeúcta. Tyto prvky jsou nejen základem zdravého partnerství, ale také jakýmsi lepidlem, které drží dva lidi pohromadě v dobrém i zlém. Vztah totiž není pouze o lásce. Stojí za ním také spousta dřiny a odříkání.
svetzeny.cz

Chůva není ostuda

Když se rodiče rozhodnou pořídit svým dětem chůvu, je kolem toho vždycky velká debata. Někteří tento fakt odmítají, dívají se na něj jako neschopnost rodičů své děti vychovávat a trávit s nimi všechen svůj čas. I rodiče ale mají právo na svůj život. Jak profesní, tak osobní. Jen tak mohou pro své děti vytvořit optimální prostor, ve kterém se jejich ratolesti budou cítit šťastné a společně strávený čas si budou všichni užívat. „Pro rodiče to musí být hrozně těžké, protože jsou pořád unavení a jedou takhle pořád, den za dnem. Je z toho rok, dva, a za dva roky zjistíte, že jste s manželkou vůbec nebyli na večeři. Nebo jedete na dovolenou, koukáte na sebe a oba jste vyždímaní. Proto nerozumím tomu, že někteří lidé mohou na otázku chůvy a hospodyně pohlížet špatně,“ hájí své rozhodnutí mít chůvu Alexander.

 

Info ikona
Smějící se pár
Mohlo by se vám líbit

Tenista Lukáš Rosol: Manželství s moderátorkou Ochotskou byl jeden velký „provar”, dodnes jsou vzájemné vztahy na bodu mrazu

Vypadalo to na lásku jako trám, ale člověk míní, život mění. Lukáš Rosol (38) a Michaela Ochotská (39) skočili do vztahu s nadšením a věřili, že to bude navždy. Bohužel po roce a půl se manželství otřáslo v základech a následoval rozvod. Ten byl velmi mediálně propíraný a následné soudy se táhly hodně dlouho. Podle tenisty bylo manželství velký provar, který však nejde vzít zpět.
svetzeny.cz

S tím souhlasí i jeho žena Michaela: „Když se Freddie v Americe narodil, tak jsme si řekli, že se pro nás nic nemění. Půjdeme do kina, půjdeme na večeři. Dítě s někým dvě hodiny vydrží. Na tom není nic špatného. Moje babička dělala chůvu, tenkrát to bylo běžné. Později se to s komunisty vytratilo. Ale mám pocit, že už se to vrací a je to dobře. Není to o tom, že odložím dítě, ale já chci být pro to dítě lepší matkou a také lepší partnerkou. A chci, aby rodina fungovala, ne abych se uhnala. Když budu s dětmi od rána do večera, každý den, tak na ně asi nebudu hodná a nebudu mít energii." Vztahy jsou složitá alchymie, kde musí oba partneři chtít sami na sobě i vztahu pracovat. Jen tak lze překonat všechna úskalí, která partnerství přináší a být nejen kvalitním partnerem, ale posléze i rodičem.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: