Gobulo Wanrong se narodila 13. listopadu 1906 v Pekingu v Číně do mandžuského vysoce postaveného rodu. Měla milující rodinu. Matka zemřela při jejím porodu, ale její nevlastní matka lady Hengxiang ji milovala, jako by byla její skutečnou dcerou. Otec Rongyuan byl velmi pokrokový člověk. Věřil, že ženy jsou rovnocenné mužům a jeho dcera by měla získat stejné vzdělání jako jeho synové.
Před sňatkem s císařem Puyi žila Wanrong životem moderní ženy. Sledovala filmy, pochutnávala si na různých jídlech západní kuchyně, jezdila na kole a psala milostné dopisy v angličtině.
Revoluce v Číně změnila určila osud Wanrong
V roce 1911 došlo v Číně k revoluci, která vedla o rok později ke vzniku Čínské republiky. Tak skončila několik tisíciletí trvající monarchie a tehdejší císař Puyi z dynastie Čching musel abdikovat. Mohl si ponechal palác i svůj císařský titul, ale byl již pouze symbolický. Přesto mohl nadále žít aristokratickým způsobem života a byly mu prokazovány všechny pocty. Zacházelo se s ním ale víceméně jako s monarchou, jenž je v zemi pouze na návštěvě.
Wanrong se stala poslední čínskou císařovnou
Puyi z dynastie Čching si Wanrong vybral podle jedné z fotografií, které mu doma ukázali. Původně padla jeho volba na dvanáctiletou Wenxiu, ale proti jeho rozhodnutí se nakonec postavila bývalá císařská konkubína, která měla velký vliv. Zároveň navrhla Puyimu, aby si vybral Wanrong, která byla přibližně stejně stará a měla podobné rodinné zázemí jako on. Protože si již dříve vybral Wenxiu, rozhodlo se, že si v souladu s mandžuskou tradicí vezme obě dívky.
Wanrong se musela naučit, jak se klanět a chovat k císaři. Bouřila se. Měla lekcí plné zuby a byla nešťastná z toho, že se vdává za někoho, koho nikdy předtím neviděla. Nakonec sňatku vyhověla a v roce 1922 si císaře vzala. V té době bylo Wanrong 16 let. V době, kdy si Puyiho brala, sice už nebyl vládnoucím císařem, ale pocty byly jemu i jeho ženám prokazovány jako by žádná revoluce nebyla.