Krásné vlasy nejsou samozřejmostí. Na roztřepené konečky platí pečlivá domácí péče prokládaná profesionálními zásahy kadeřníka.
Třepení se nevyhýbá ani zdravým nebarveným či jinak chemicky neošetřovaným vlasům. Poškození v podobě štěpení postihuje převážně poslední dva centimetry vlasu. Nejvíc patrné jsou rozdvojené konečky, ale k tomuto dělení může docházet i ve vyšších patrech – v tom případě je potřeba zvláštní péče. Nejde totiž jen o estetický defekt, ale takto poškozená vlákna jsou křehká a náchylná k ulamování. Navíc můžete mít pocit, že vám vlasy vůbec nerostou.
* Šampon vysušuje. Pokud si vlasy myjete každý den, používejte šetrný šampon a nanášejte ho spíš ke kořínkům než ke konečkům. Konce pak ošetřete balzámem či jiným přípravkem s účinky proti třepení.
* Nelitujte pár centimetrů a nechte si vlasy pravidelně zastřihávat. Zbavíte se nevzhledných konečků a účes bude lépe držet tvar.
* Šetřete s přípravky. Používejte regenerační séra, balzámy apod., ale jen v rozumném množství, v opačném případě vlasy zplihnou a ztratí pružnost a lesk.
* Žehličku a kulmu používejte jen výjimečně. Nikdy tepelně neupravujte již nalakované vlasy. Riskujete poškození struktury. Ani potom to s lakem nepřehánějte, vlasy potřebují „dýchat“.
* Nespěchejte s rozčesáváním, nechte kadeře nejprve částečně proschnout a teprve potom se pusťte do česání.
* Po mytí vlas nabobtná, je otevřený, a tedy zranitelný, proto je nezbytné ošetření regeneračním přípravkem, který vlákno uzavře a posílí. Může to být sérum, balzám, krém či maska.
Foto: Depositphotos (1)