Přejít k hlavnímu obsahu

Smutek ovlivňuje plíce: Poznejte, jaký vliv mají emoce na naše orgány a získejte zpět své zdraví díky správným potravinám

Psychosomatika zkoumá vliv psychických funkcí a pochodů na organizmus. Napadlo vás však někdy, že vašimi emocemi mohou být ovlivněny konkrétní orgány? Podle tradiční čínské medicíny je to možné, lze však dosáhnout opětovné rovnováhy zařazením určitých potravin do vašeho jídelníčku. Přečtěte si, které to jsou.

Mohlo by se vám líbit

Sofie Vergara a její tajemství dokonalé postavy: Její dieta je podřízená hypotyreóze, štítnou žlázu nemá kvůli rakovině

Tato žena toho ve svém životě jako herečka, producentka a modelka dokázala hodně. Je inspirativní, vtipná a tvrdě pracuje. K tomu všemu je krásná a má nádhernou postavu! Jak to dělá? Sofia Vergara neměla rozhodně na růžích ustláno.
svetzeny.cz

Emoce jako příčiny nemocí

V tradiční čínské medicíně jsou emoce považovány za hlavní vnitřní příčiny nemocí. Bohatá škála emocí je však pochopitelně běžnou součástí života, proto je třeba rozlišovat intenzitu emocí, které jsou přirozenou reakcí mozku na vnější podněty. Někdy jsou však emoce natolik silné, že je nemůžete ani ovládnout, tehdy jsou podle tradiční čínské medicíny nebezpečím pro vaše vnitřní orgány, které mohou být pak náchylnější k nemocem. Tradiční čínská medicína dále věří, že nestačí se pouze přes danou emoci přenést. Je prý třeba zahladit stopy ve vašem těle, které emoce na orgánech zanechaly.

Info ikona
Hněv

Hněv ovlivňuje játra

Hněv podle všeho nejvíce ovlivňuje játra. Mezi příznaky tohoto ovlivnění patří bolest hlavy, vyrážka či svědění pokožky, podrážděnost, únava či nedostatek energie. Je třeba se se stresem a hněvem vypořádat a nepokoušet se je potlačovat, jelikož by mohly přejít v depresi. Zkuste si proto zakřičet v autě z plných plic, napsat věci, které vás rozhněvaly, na papír, nebo se někomu svěřte. Poté zkuste zařadit do jídelníčku pampelišku, mangold nebo hovězí játra.

Info ikona
Strach

Strach ovlivňuje žaludek

Dlouhodobé obavy se vám prý mohou usadit v žaludku, kde oslabí vaše trávení. Můžete pociťovat plynatost nebo potíže s vyprazdňováním. Musíte se postavit svému strachu čelem a zaměřit se na pozitivní věci. S obavami vám také může pomoct blízký přítel nebo terapeut. Do svého jídelníčku poté zařaďte jablečný ocet, kořen zázvoru nebo ibiškovec jedlý.

Mohlo by se vám líbit

Studie potvrzují, že nemoc souvisí s měsícem vašeho narození: K jakým chorobám jste náchylní?

I když to zní neuvěřitelně, tak američtí vědci našli souvislost mezi měsícem narození a zdravím. Podle nich existuje spojitost mezi měsícem narození a možnou náchylností k určitým nemocem. K jakých chorobám můžete být více náchylní právě vy?
svetzeny.cz
Info ikona
Smutek

Smutek se ukládá v plicích

Dlouhodobý smutek se ukládá podle všeho na plicích a po delší době můžete cítit dušnost, těsnost na hrudi, astma, bolest na hrudi, zádech nebo ramenou, kašel, sucho v ústech a krku, chrapot, nebo třeba váhový úbytek. Promluvte si o svém smutku s přáteli či terapeutem, nestyďte si také ulevit obyčejným pláčem. Až se vám podaří smutek rozptýlit, zařaďte do svého jídelníčku jablka, lotosový kořen, grapefruit nebo kiwi.

Info ikona
Stres
Mohlo by se vám líbit

Budíte se mezi třetí a pátou hodinou ranní? Nejde o nespavost, ale o magický význam

Asi každý se už někdy v noci nebo nad ránem probudil sám. Většinou se podíváte, kolik je hodin a pokud to ještě stojí za to, jdete dál spát. Co když se takové buzení opakuje často? Dokonce třeba noc co noc? A ve stejnou hodinu?
svetzeny.cz

Stres se ukládá v srdci a mozku

Stres je bohužel v dnešní době velmi častým jevem. Zhoršuje postupem času psychický, ale i fyzický stav, což vede k úzkostným poruchám, bušení srdce, nespavosti nebo třeba svalovým křečím. Kromě toho se může projevit i vypadáváním vlasů, zhoršením kvality pleti nebo prudkým váhovým úbytkem či naopak nárůstem. Po delší době se stres ukládá v srdci a mozku. Zkuste se naučit některá dechová cvičení, která vám mohou pomoct stres částečně odbourat. Alespoň na krátkou chvilku zkuste každý den meditovat, běhat, nebo můžete zkusit hot jógu, díky které uvolníte přebytečnou energii. Poté zařaďte do jídelníčku potraviny, které podporují srdce a mozek. Jde především o potraviny, které obsahují vysoké množství hořčíku, jako jsou například dýňová semínka, slunečnicová semínka nebo kešu ořechy. Velmi prospěšný je i zelený čaj, který obsahuje látky prospěšné pro neurotransmitery v mozku.

Zdroj: Verywellmind

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×
  • Svět ženy
  • 999 Kč
  • DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • obrázek magazínu DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • Předplatit