Povolání jako každé jiné
Ačkoli šlo o legální živnost, přesto neměly prostitutky většinou na růžích ustláno a společenského uznání se nedočkaly. Často své tělo začaly prodávat služky, dělnice, prodavačky nebo pokojské. Důvody, proč se na tuto dráhu vydaly, se evidovaly v úředních protokolech. Tím nejčastějším byla takzvaná lehkost zaměstnání. Není se co divit. Vydělat si peníze jako nevěstka bylo o dost jednodušší než pracovat do úmoru například v továrně u pásu. Na pomyslném vrcholu byly samozřejmě luxusní prostitutky, které si za měsíc vydělaly bez problémů víc peněz než univerzitní profesor.
Jedno měly prostitutky společné. Snily o tom, že se jednoho dne provdají za bohatého klienta, nebo si našetří peníze a pak se budou věnovat spořádanému povolání. Obvyklejší ale bylo, že pomalu padaly do nižších cenových kategorií, až nakonec skončily na ulici. Ty šťastnější se skutečně začaly věnovat jiné práci, mnohdy i v oboru. To když udělaly kariéru jako bordel mamá.
Konec zlatých časů
Přítrž nevěstincům a prostituci jako živnosti udělal prezident Tomáš Garrigue Masaryk, který byl přesvědčen, že kořeny tohoto řemesla pochází z mravní a hmotné bídy. V roce 1922 začal platit aboliční zákon „O potírání pohlavních nemocí“. Ten postavil veřejné domy mimo zákon a jejich provozování nadále klasifikoval jako zločin kuplířství. Není třeba zdůrazňovat, že prostituce vzkvétala nadále, jen se začala schovávat. Zákazník ale věděl, na jakých místech hledat.