Malý Andy se narodil v Americe, ale rodiče pocházeli z vesničky Miková, která dnes patří Slovensku. Sklony k umění se u něho začaly rozvíjet velmi brzy a maminka byla jeho velkou podporou. Vzhledem k tomu, že otec zemřel, když bylo Andymu třináct let, vztah s matkou se velmi prohloubil a v podstatě s ní sdílel jednu domácnost až do její smrti.
Za slávou odešel Warhol do New Yorku
Na jednu stranu tak Warhol působil jako neskutečný bohém, člověk otevřený všem možnostem a parťák na nikdy nekončící drogové dýchánky. Na druhou stranu byl plachý, citlivý a nesnášel lidský dotek. Po vystudování umělecké školy v rodném Pittsburghu odešel za svou touhou po slávě do New Yorku. Začal pracovat jako grafik v módních časopisech a zakázky dělal i pro ‚‚módní bibli” Vogue. Ve své práci byl úspěšný, ale slávu mu zatím nepřinášela.
Začalo to plechovkou
Budování svého snu o obdivu se Warhol nevzdal. Bývalé skladiště předělal na ateliér, známý pod jménem The Factory. Začal vytvářet obrazy pomocí sítotisku, kdy se inspiroval jednoduchými věcmi, které miloval. Nejznámější je obraz plechovky Campbellovy polévky nebo portréty hvězdné Marilyn Monroe, Elvise Presleyho či Elisabeth Taylor. V ateliéru se Andy obklopoval dalšími umělci, ale i lidmi na okraji společnosti. Pořádal nekončící večírky a postupně se dostával do povědomí veřejnosti.
Geniální umělec kontroverzních děl
Mimo svého vystudovaného oboru zajímal Warhola film a hudební průmysl. Jeho snímky však byly tak trochu za hranicí lidského chápání a rozhodně nebyly určeny pro širokou veřejnost. Nikdo by se totiž nevydržel dívat na šest a více hodin dlouhý film. Takovou délku měla Andyho díla. Úspěch ovšem zaznamenal jako producent a manažer rockové skupiny The Velvet Underground, které zasponzoroval první album. Po jejím vydání ale jejich spolupráce skončila.