Co můžeme v muzeu dalšího vidět?
"Tak například šelakovou desku s první Waldemarovou nahrávkou, která vyšla roku 1961 pod názvem Suvenýr. Byla ještě vyrobena z materiálu, který - pokud upadne a rozbije se – roztříští se na mnoho kousků. Za pozornost stojí klavír, na kterém Waldemar hrával, koncertní kostýmy, křeslo, ve kterém sedával, pohovka, na které odpočíval, rádio, gramofony z jeho bytu, sekretář se svatebním sklem… Ve vitríně najdete originální samopal z filmu Kdyby tisíc klarinetů, který se změnil ve filmovém příběhu v klarinet. Ať si prohlédnete fotografie, nábytek, plakáty, desky, nahrávky – to vše připomíná, jak velkou osobností Waldemar Matuška byl, jak dokázal rozdávat radost, měl skvělou hudební kariéru, přitom byl skromným a férovým člověkem. Velice si vážím našeho přátelství.
Pro mnohé to jistě bude vzpomínka na dobu, kdy z rádia byly slyšet hity Jó, třešně zrály, Už koníček pádí, Sbohem lásko, Slavíci z Madridu a stovky dalších písní.
Nebudu víc prozrazovat. Jeďte se podívat a objevte zajímavosti o životě Waldemara Matušky, které jsou známé i méně známé. Založením muzea jsem chtěl vzdát hold úžasnému umělci a člověku, na kterého může být právem hrdi."