Tento článek byl napsán podle skutečného příběhu ze života naší čtenářky. Fotografie jsou ilustrační a jména byla změněna.
Byla to úplná náhoda, bez které bych se o synovi svého muže patrně nikdy nedozvěděla. Hledala jsem na půdě nějaké dokumenty a našla malou obálku, kde byla fotka asi tříletého chlapce a dopis od jeho matky. Ten by si asi Honza nenechával, jenže na druhé straně byl dětskou rukou nakreslený obrázek. Neznámá psala, že se jim daří dobře a že děkuje za finanční pomoc. Tón jejího psaní nebyl nijak agresivní. Z ničeho Honzu neobviňovala, jen mu docela srdečna dávala vědět, že je syn v pořádku. Jak jsem pochopila, měl mít po operaci slepého střeva.
Skoro nebylo patrné, že je dítě opravdu mého muže, ale níže podepsaná Kateřina také popisovala, že se více než rok schází s velmi slušným mužem, se kterým se k sobě brzy nastěhují. „Je to člověk pro rodinný život. S Tomáškem se mají moc rádi, dokonce začal Petrovi, tedy mému partnerovi, říkat táto. Rád by si ho přisvojil a Tomík by pak neměl moje, ale jeho příjmení,“ psala.
Snesla jsem obálku dolů, abych se na ni manžela zeptala. Nezapíral, skutečně měl syna, o kterém celou dobu věděl. Narodil se zhruba tři roky před naším seznámením, ale v době, kdy Honza a chlapcova matka spolu už nechodili. První měsíce těhotenství dokonce tajila, protože se styděla. „Byla to slušná holka, jen jsme byli příliš mladí,“ posteskl si manžel. Vyprávěl mi, jak všichni očekávali, že si ji vezme, jenže o to ani jeden z nich nestál. Do rodného listu uvedený nebyl, nicméně jí pomáhal po finanční stránce a ona mu občas napsala, jak se dítě má. Poté, co si našla nového partnera, kterého Tomáš opravdu považoval za svého otce, už o nich neslyšel