Rádio pro kočky
Uživatelé sociálních sítí dokonce sdíleli zkušenosti, že ptačí cvrlikání pomohlo ke zklidnění i jejich domácím mazlíčkům, především kočkám, které žijí zavřené v bytě a ven do přírody se nedostanou. Nevhodně zvolená hudba na zvířata může působit rušivě, například u psů může spouštět i agresivní chování. Zvuky přírody snáší lépe, přináší zklidnění i jim.
Terapie pro obyvatele města
Největší dopad má poslech ptačího zpěvu na lidi, kteří žijí v neustálém hluku velkoměst. Zvuky ze sousedních bytů v paneláku, dopravní ruch, drnčení telefonů v open space v práci, hlasy spolucestujících v MHD. Hluk je ve městě všudypřítomný. Zvuk ptáků působí nostalgicky, zklidňuje, v myšlenkách vás přenese do přírody. Připomíná procházky po pláži, túru lesem, pobyt na chalupě. Tedy chvilky dovolené, které evokují klid, odpočinek a pohodu.
Zpěv červenek či střízlíků vás naplní povznášející energií, odvádí od negativních myšlenek, povzbuzuje mysl, uklidňuje od stresu, naladí vás optimismem. Vrací vás do lůna přírody, ve kterém se cítíte silně a bezpečně. Potřebujete-li večer zklidnit, k lepšímu spánku vás dovedou nahrávky houkání sov a zpěvu slavíků. Ráno se nastartujete spolu s vrkáním holubů a křikem racků.
Poslech ptačího zpěvu vás možná naladí i na skutečnou procházku přírodou. To je pro psychickou pohodu ještě lepší. Ráno si otevřete okno a zaposlouchejte se do trylkování skutečných ptáků. Do práce si zajděte přes městský park, o víkendu vyrazte s rodinou do lesa. Klidnící zvuky přírody spolu s aktivním pohybem na čerstvém vzduchu budou tou pravou terapií pro přetíženou mysl.