3. Zanedbávání vztahu
Nevěrníci se také svěřili, že je k podvádění dovedl pocit zanedbání, a to v 70 %. Stěžovali si na nedostatek pozornosti od partnera, připadali si z jeho strany nechtění, přehlížení. Zanedbávání ze strany partnera častěji jako důvod uváděly ženy. Nejčastěji jim vadilo, že partner dlouhé hodiny tráví v práci a ony se doma s dětmi cítí osamělé.
4. Příležitost dělá zloděje
Jako další častý důvod byla uváděna vhodná příležitost. Muži často zmiňovali situaci, kdy popíjeli a sblížili se přitom s jinou ženou, využili příležitost a nepřemýšleli v tu chvíli nad důsledky svých činů. A byli to právě muži, kteří mnohem častěji tento důvod uváděli, narozdíl od žen. Taková nevěra bývá nepromyšlená a neznačí nespokojenost dotyčného v současném vztahu. Tomuto důvodu nevěry nahrává i dnešní doba, kdy nikdy nebylo jednodušší seznámit se za pomoci sociálních sítí a online seznamek. Navíc přibyl nový typ nevěry, tzv. online nevěra, která může napáchat stejné škody ve vztahu jako nevěra klasická. Na skutečné rande sice mnohdy nedojde, ale lidé si mezi sebou vyměňují intimní fotografie a píšou si peprné zprávy. Často takto podvádí lidé, kteří mají problémy ve vztahu a od houstnoucí atmosféry doma utíkají do online světa.
5. Zvýšení sebevědomí
Některým z respondentů stálo chvilkové povyražení za to, aby riskovali vztah či manželství jen proto, aby si zvýšili sebevědomí. 57 % z nich uvedlo, že za jejich nevěrou byla snaha o zvýšení jejich ega. Tento důvod nevěry je typický pro ženy. Ženy si tímto kompenzují to, že se partner o ně nezajímá, nevěnuje jim pozornost. Začnou si připadat nepřitažlivé a pak snadno končí v náručí někoho, kdo je zahrne komplimenty.