Přejít k hlavnímu obsahu

Anděl smrti posedlý dvojčaty: Josef Mengele za své zvrácené zločiny nebyl nikdy potrestán

Druhá světová válka přinesla smrt a utrpení milionům lidí a odhalila mnoho krutých lidských bytostí, jejichž jméno dodnes kvůli jejich strašlivým činům vzbuzuje hrůzu. Jedním z takových jmen je bezesporu Josef Mengele – lékař v koncentračním táboře Osvětimi, který si díky svým zvráceným experimentům na lidech vysloužil přezdívku Anděl smrti.

Mohlo by se vám líbit

Krásná jen zvenčí: Winnie Ruth Judd zavraždila své kamarádky a jejich těla nacpala do cestovních kufrů. Přesto dožila na svobodě

Winnie Ruth Judd roku 1931 zavraždila své dvě kamarádky, rozřezala jejich těla a nacpala je do cestovních kufrů. V době vraždy jí bylo pouhých 26 let. Za hrůzný čin byl zpočátku Winnie odsouzena k trestu smrti, nakonec však dožila na svobodě. Přečtěte si, jaký byl příběh této mladé vražedkyně.
svetzeny.cz

Lékař se zvrácenou ideologií

Josef Mengele se narodil 16. března roku 1911 v Německu. Jeho otec založil společnost Karl Mengele & Söhne ve vesnici Günzburg v Bavorsku, která vyráběla zemědělské stroje. Josef Mengele od roku 1930 studoval filozofii v Mnichově, kdy již na škole byl silně ovlivněn rasovou ideologií Alfreda Rosenberga. Později studoval medicínu na univerzitě ve Frankfurtu nad Mohanem, kde také získal svůj lékařský titul. Po dokončení studia se v roce 1933 přihlásil do útočné divize nacistické strany Sturmabteilung (SA). V roce 1943 se Mengele připojil k týmu výzkumníků nově založeného Ústavu pro dědičnou biologii a rasovou hygienu, kde mohl spojit své lékařské vzdělání se svou ideologií. Když pak vypukla 2. světová válka, Mengele sloužil jako lékař Waffen-SS ve Francii a Rusku a roku 1943 byl Heinrichem Himmlerem jmenován hlavním lékařem v koncentračním táboře v Osvětimi, kde mu byl umožněný jeho „genetický výzkum“.

Mohlo by se vám líbit

Osud exotické tanečnice a nejslavnější špionky Mata Hari. Před popravou si odmítla nechat zavázat oči

Posledních 100 let byla Mata Hari uctívána jako symbol femme fatale – svůdná, okouzlující exotická tanečnice, která se během první světové války stala špionkou a špehovala Němce. Uchvátila představy lidí po celém světě ještě dlouho poté, co byla roku 1917 popravena.
svetzeny.cz

Děsivé a kruté experimenty

Mengele se snažil ve svém výzkumu především vyjít vstříc nacistické ideologii o árijské rase, proto zjišťoval, jak například docílit u žen početí více dětí najednou. Nejspíš i proto byl tolik posedlý dvojčaty (popřípadě vícerčaty), která si často vybíral pro svůj výzkum. Téměř každého, koho si Mengele pro svůj výzkum vybral, čekalo peklo a krutá smrt. Vše přitom začalo jako běžná lékařská prohlídka, během které Mengele zjišťoval zdánlivě obyčejné tělesné údaje. Následovaly však děsivé zákroky prováděné většinou bez narkózy, během kterých Mengele lidem různě amputoval končetiny a přišíval je různě přeházené, vyndával ze svých pacientů orgány, odebíral jim značné množství krve, sterilizoval ženy, nebo následně své zemřelé pacienty důkladně pitval. Mnoha lidem se pokoušel různými způsoby změnit barvu očí na árijsky modrou, kdy jim do očí lil různé chemikálie. Ty většinou způsobily jen oslepnutí nebo dokonce smrt pacientů. Ve velké oblibě měl také pokusy na liliputánech, kterým trhal zuby, mučil je, nebo sledoval jejich reakce, když zabil jejich příbuzné. Své zvrácené pokusy prováděl dokonce i na dětech nebo těhotných ženách.  Dle dostupných informací sám Mengele osobně zabil svými pokusy minimálně 1500 lidí, ale zodpovědný je za smrt až 400 tisíc osvětimských vězňů, které poslal na smrt do plynové komory.

Mohlo by se vám líbit

Půvabná osvětimská hyena Irma Grese, jedna z nejkrutějších dozorkyň koncentračního tábora. Vztek si vybíjela na krásných vězeňkyních

Když chtěla, dokázala být Irma Grese i vcelku půvabnou ženou. Jenže ani sebevětší půvab by neskryl její zkaženou povahu, díky které byla prolita krev mnoha nevinných lidí v nacistickém koncentračním táboře v Osvětmi. Její mysl byla podobně zvrácená, jako třeba mysl šíleného nacistického lékaře Josefa Mengeleho.
svetzeny.cz

Svému trestu unikl

Když 2. světová válka konečně skončila, Mengele byl zadržen jako válečný zajatec. Bohužel se mu však podařilo utajit jeho identitu a se svojí novou identitou se po válce čtyři roky ukrýval v Bavorsku. Roku 1949 měl pak údajně uprchnout do Jižní Ameriky, kde se měl roku 1958 oženit a o rok později zde získat občanství. Podle některých zdrojů se pak v roce 1961 přestěhoval do Brazílie, kde měl jednomu starému nacistovi se jménem Wolfgang Gerhard ukrást identitu. S tímto jménem měl pak Mengele prožít i zbytek života, než roku 1979 zemřel na mrtvici při plavání. Za své činy tak nebyl Anděl smrti nikdy potrestán.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×
  • Svět ženy
  • 999 Kč
  • DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • obrázek magazínu DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • Předplatit