Anna Boleynová musela z kola ven
V roce 1536 byla Anna obviněna z cizoložství, ze spiknutí proti králi, a dokonce z incestu se svým bratrem. Zatčena byla 2. května. Zaslepen zklamáním, že stále nemá syna a láskou k Janě ignoroval Anniny protesty, že je nevinná. Soud ji uznal vinou a ona se stala vězněm paradoxně na místě, kde před pár lety čekala na svou korunovaci. 19. května již stoupala na popraviště. Její manžel jí projevil alespoň drbnou milost a sice takovou, že jí hlavu nesťal kat sekerou, ale zkušený šermíř mečem.
Poprava Anny Boleynové skončila trapasem
Anna do poslední chvíle prohlašovala, že je nevinná, nicméně její poslední slova byla údajně pokorná. Svůj osud a smrt přijala, protože tak rozhodl zákon. Dále prý prohlásila, že se za krále modlí, ať ho Bůh ochraňuje, neboť je tím nejvlídnějším a nejmilosrdnějším panovníkem ze všech. Mohlo by se zdát, že to byla slova plná ironie, nicméně patrně myslela na bezpečí její dcery Alžběty, která se paradoxně nakonec stala královnou Anglie. Syn, kterého porodila třetí manželka, již zmíněná Jana Seymour, zemřel totiž jako mladý, stejně tak jako dcera z prvního králova manželství.
To, co se však dělo poté, co se jí hlava odkutálela od těla, by se dalo považovat za velké faux pas. Král zapomněl zhotovit pro Annu rakev. Tělo s oddělenou hlavou bylo provizorně uloženo do dřevěné krabice, která původně sloužila ke skladování materiálu na výrobu luků. Ostatky byly do rakve uloženy později a údajně leží v londýnském Toweru v kostele sv. Petra.