Fronty na intimní zábavu
Po příjezdu do Francie Frank Richards se rozhodl navštívit proslulý nevěstinec. Když k němu došel, zjistil, že před nevěstincem byla skupina 300 mužů. Všichni čekali až na ně přijde řada, aby si mohli užít. Většina z nich byli ještě mladí chlapci.
Za 24 hodin měli chlapci bojovat v bitvě u Loosu. U vchodu do každého nevěstince byly extrémně dlouhé fronty. Vojín Amatt popsal scény uvnitř nevěstince. „Uvnitř bylo asi 12 dívek, téměř nahých, ale s botami na vysokém podpatku. Seděli na kolenou vojáků. Kdyby se nějakému muži líbila nějaká dívka, koupil by jí drink a ona by ho pak vzala do pokoje v patře.“ Někteří vojáci v tomto prostředí strávili poslední chvíle svého života. Nezáleželo na věku ani na tom, zda byli muži svobodní či ženatí. Mladí muži měli peníze na utrácení v nevěstincích, ti ženatí se nejčastěji uchýlili ke službám prostitutek s tím, že si chtějí vynahradit čas, který netráví se svými ženami.
Rozšíření pohlavních nemocí
Kvůli tomu, jakou popularitu nevěstince získaly, se samozřejmě v tomto období rozšířily pohlavní nemoci. Během války kvůli tomu bylo ve Francii hospitalizováno více než 150 000 mužů. A protože chtěli lidé pohlavním nemocem předejít, začaly se vyrábět lahve s dezinfekčními vodami. Ty byly zavedeny v listopadu 1918 a před jejich zavedením se situace řešila tak, že zkušené ženy zkoumaly mužské penisy u vchodu. Jen málo mužů se zajímalo o preventivní kontroly či metody, jak nemocem předejít. Někteří muži dokonce navštěvovali nevěstince schválně proto, aby dostali syfilis nebo kapavku. Nemoci by je totiž na dlouhou dobu zdržely od bojiště. V určitých obdobích dokonce dostávaly nemocné prostitutky více peněz než zdravé.