Přejít k hlavnímu obsahu

Nemáte moc času a navíc se vám nechce? K tomuhle cvičení stačí jen židle a polštářek, je proto ideální i pro ženy se zdravotními problémy

Ne každý z nás se narodil s tím, aby z něj byl sportovec. Jsou lidé, kteří si svůj život bez sportu vůbec neumí představit, a pak jsou tu ti, pro které je cvičení nutnost, do které se jim nikdy nechce. Ale nejvíce je těch, kteří se ani nepřinutí. Toto cvičení by váš postoj mohlo změnit, protože je snadné. Stačí vám k něm jen židle a polštářek, můžete jej proto provádět doma. Vyzkoušet by ho měly i ženy s pohybovými obtížemi.

Pokud patříte k těm, kteří se prostě cvičit nedokážou donutit, pak vám prozradíme tajemství. Abychom vás však uklidnili, i těm nejzarytějším sportovcům se občas nechce. Každý den totiž není procházkou růžovou zahradou, ve které bychom se cítili nabití energií a chutí zničit své tělo úporným cvičením.

K tomuhle cvičení stačí jen židle a polštářek

Přesto je potřeba zmínit jednu důležitou věc. Pohyb je pro naše tělo opravdu důležitý. Nejen kvůli tomu, abychom se ve svém těle cítili dobře a připadali si krásní, ale také abychom byli psychicky v pohodě. Cvičit bychom tedy měli, ať už sport milujeme nebo nenávidíme. Klíčem k úspěchu však není aktivita jako taková, nýbrž konzistence, se kterou ji děláme. Cvičit jednou za měsíc a totálně se zničit, k ničemu nevede. Pokud tedy víte, že sport je důležitý a vy sami chcete být a cítit se zdraví, je třeba věnovat se sportu s přesnou pravidelností. Můžete si vytvořit plán, podle kterého budete cvičit a bude zde i možnost si zaškrtnout, že pro daný den máte splněno.

Mohlo by se vám líbit

4 účinné cviky proti vdovskému hrbu, které vám narovnají páteř. Jak je cvičit, radí pohybová specialistka

Máte pocit, že se vám za krkem začíná formovat něco nevzhledného? Vdovský hrb je častým problémem nejen starších generací, ale také těch, kteří tráví hodiny v kanceláři nebo na mobilu. Co to vlastně je a jak proti němu bojovat, poradí pohybová specialistka Zuzana Rybářová, která už roky pomáhá lidem se správným držením těla.
svetzeny.cz

Nemusíte být „profík“

Nikdo po vás nechce, abyste se při každém tréninku odrovnali a tím pomyslně zvyšovali nevoli, s jakou ke sportu budete přistupovat. Cílem je nastavit si takovou variantu sportovního rozvrhu, kterou budete schopni podstoupit a hlavně dodržet. Proto je lepší rozvrhnout si cvičení tak, aby pro každého z nás bylo zvládnutelné. Je lepší třikrát týdně udělat něco, než se jednou měsíčně zničit tzv. do mrtva. To vám v konečném důsledku bude k ničemu. Cvičení by mělo být bráno jako zábava, ze které si postupně vytvoříme pravidelný návyk. I proto je nutností volit přesně takovou fyzickou aktivitu, která je pro nás v daný okamžik žádoucí. Inspirací vám může být krátká a hravá sestavička cvičitelky Denči, kterou zvládne naprosto každý. Je jednoduchá a jediné vybavení, které k ní potřebujete, je židle a malý polštářek.

Mohlo by se vám líbit

5 ze 13 tajemství dlouhověkosti: Co radil Dr. Shigeaki Hinohara, lékař, který se nikdy nezastavil?

Japonsko je zemí s jednou z nejvyšších průměrných délek života na světě. Není náhodou, že právě odtud pocházel doktor Shigeaki Hinohara. Tento muž přispěl k rozvoji japonské medicíny, navíc byl sám živým důkazem toho, že dlouhý a naplněný život je možný. Dožil se 105 let a až do posledních měsíců pracoval, léčil pacienty a plánoval si aktivity na dalších pět let dopředu. Jaké byly jeho rady pro dlouhověkost a jakým způsobem je můžeme aplikovat i my do našeho života?
svetzeny.cz

Nemáte moc času a navíc se vám nechce?

Pokud se vám nechce cvičit, je pro vás tato sestava naprosto ideální. Rozhýbe a prohřeje celé vaše tělo a vy sami pro sebe uděláte kus práce. Sestava je koncipovaná tak, aby zapojila každý sval a nezabrala vám příliš mnoho času.

1. Prvním cvikem je pouhé propínání nohou dopředu, jako byste dělali malé krůčky. Jen přitom sedíte na židli. V okamžiku, kdy rozhýbete nohy, přidáte zvedání paží nahoru a před sebe, aby ani horní polovina těla nezůstala pozadu. Střídavě tak jako by jdete, sedíc na židli, a střídáte pohyby paží nahoru a před sebe.

2. Druhým cvikem je podávání polštářku pod jedním a druhým kolenem. Přitom držíte rovná záda a rukama tak jakoby opisujete osmičku pod nohama.

3. Poté zkuste zvedání polštářku za hlavou na posílení tricepsových svalů. Lokty držíte u hlavy a za hlavou střídavě zvedáte polštářek nahoru a dolů. Nahoru s výdechem, dolů s nádechem.

4. A konečně poslední je bonusový cvik, při kterém vyhodíte polštář do vzduchu a mezitím zkusíte střídavě tlesknout pod jednou a druhou nohou.

Cvičení vás musí bavit. Jen tak je šance ho dělat pravidelně a u takto vytvořené rutiny trvale vydržet. I proto je dobré začít postupně a vnímat rozpoložení svého těla. Každý pohyb se počítá. Na to je třeba myslet.

V naší galerii vidíte podobné cviky pro demonstraci, jen bez polštářku. Na video se pro názornost podívejte zde:

To byly jednoduché cviky, že?

Dieta není pouze o omezení stravy. Je to o změně životního stylu, který doprovází výběr vhodných potravin a pohyb. Představujeme vám nejlepší dietu roku 2025, která vám dovolí správně mlsat. 

Nemáte moc času a nic se vám nechce? K tomuhle cvičení stačí jen židle a polštářek
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×
  • Svět ženy
  • 599 Kč
  • ROČNÍ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + VŮNĚ S.OLIVER + DIGI ZDARMA
  • obrázek magazínu ROČNÍ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + VŮNĚ S.OLIVER + DIGI ZDARMA
  • Předplatit