2. Hudba léčí
Když ucítíte, jak na vás začíná ze všech stran tlačit obrovský prázdný prostor osamělosti, síla zvuku ho může zmírnit. Zvuk pomáhá vyplnit prostor ve vašem prostředí a myšlenkách, takže jsou méně ochromující pro naši duši. Například: Hudba může zlepšit vaši náladu a motivovat vás, zatímco audioknihy mohou rozptýlit mysl a dočasně nás poskytnout únik z reality.
3. Méně je někdy více
Pouhé trávení času s ostatními nemusí vždy ulevit osamělosti, protože záleží na kvalitě vašich interakcí víc než na počtu. Proto se ve velké skupině lidí můžete cítit osaměle, ale naplní vás klidem příjemný večer s nejbližším přítelem.
To, jak trávíte čas s ostatními, můžete také změnit. Někdy možná potřebujete nějakou společnost a cítit se dobře, jindy společně v tichu sledovat film s kamarádem nebo jen sdílet prostor při práci.
Když cítíte potřebu spojit se na hlubší úrovni, pokuste se najít způsoby, jak učinit vaši komunikaci smysluplnější:
-
Sdílejte emoce a osobní zkušenosti.
-
Ptejte se a opravdu poslouchejte , co říkají vaši blízcí.
-
Mluvte o věcech, na kterých záleží - práci, kreativních projektech, společných zájmech.
4. Miluju a maluju
Kreativní aktivity jako umění, hudba a psaní pomáhají mnoha lidem vyrovnat se s izolací a orientovat se v pocitech osamělosti. Umělecké úsilí vám pomůže vyjádřit emoce bez (mluvených) slov, což může mít velkou výhodu, když se je budete snažit nahlas sdílet.