Přejít k hlavnímu obsahu

Hitlerova sestra Paula: Bratra obdivovala a byl pro ni vším, nikdy nevěřila, že by byl schopný takových zrůdností

O tom, že byl Adolf Hitler (†56) skvělý manipulátor, ví bohužel celý svět. Bezmezně ho obdivovala také jeho sestra Paula (†64), pro kterou byl bratr velkou oporou po smrti rodičů. Sourozenecké pouto bylo velmi silné a ona nikdy nepřipustila, že by byl kdy schopen takových zrůdností, jichž se jako vůdce dopustil během druhé světové války.

Adolf s Paulou se narodili do třetího manželství otce Aloise. Měli ještě další čtyři sourozence, kteří ale bohužel zemřeli. Smrt pak zasáhla také oba rodiče a Hitler společně s o sedm let mladší sestřičkou se ocitli v rukou příbuzných.  

Paula si musela změnit příjmení 

Každý však šel svou cestou - Adolf skončil ve Vídní a Paula v Linci. Sourozenecký kontakt pak přerušila první světová válka. Poté se ale znovu našli a mladá žena poprvé pocítila, co pro lidi znamená příjmení Hitler. Nejdříve pracovala jako hospodyně a později se přihlásila jako asistentka do pojišťovny. A to byl kámen úrazu. V té době už Adolfovo jméno nabíralo na síle a Paulin nadřízený nebyl jeho příznivcem. Nebohá slečna tak dostala padáka. Samozřejmě se se vším svěřila bratrovi a ten ji poradil, ať si změní příjmení na Wolfová. 

Hitler poslal sestřina snoubence na frontu 

Navzdory tomu, že měla Paula stejnou krev jako největší masový vrah v dějinách lidstva, nikdy s nacismem nesympatizovala, a dokonce pracovala na židovských ubytovnách. Absolutně netušila, kolik lidských životů má její bratr na svědomí. Slepě mu důvěřovala a byl pro ni vším. Představila mu také svého milého, jímž byl rakouský psychiatr Erwin Jekelius, jenž byl zodpovědný za smrt tisíce lidí v plynových komorách. Paula se za něho chtěla provdat, a když se se svými úmysly svěřila Hitlerovi, okamžitě sňatek zatrhl a lékaře poslal na frontu. Tam byl zajat Rudou armádou a za své hrůzné zločiny odsouzen. Nakonec zemřel na rakovinu v ruském pracovním táboře. Největším paradoxem je, že Hitler nechtěl, aby jeho sestra měla co dočinění s takovým člověkem. 

Mohlo by se vám líbit

Osudy potomků nacistických vůdců: I přes hrůzné činy svých rodičů je někteří bránili a celoživotně ctili jejich památku

Rodiče si člověk nevybírá - o tom by mohly vyprávět zejména děti válečných zločinců. Jaký život vedli potomci nacistických vůdců a jak na své rodiče vzpomínají? Někteří své rodiče naprosto zavrhli, jiní je ale i přes jejich spáchané zločiny celoživotně bránili a uctívali.
svetzeny.cz

Paula nevěřila v činy svého bratra 

Ani odvelení snoubence s Paulou nic neudělalo a dál svého bratra zbožňovala. Ten ji samozřejmě finančně podporoval a během války jí také zařídil práci sekretářky ve vojenské nemocnici. S blížícím se koncem války poslal Adolf sestru se značným obnosem peněz do Berchtesgadenu. Zde se pak dozvěděla o bratrově smrti, která ji velmi zasáhla. Byla pak vyslýchána americkou rozvědkou, a když jí byly sdělovány všechny ohavné činy, co měl Hitler na svědomí, nevěřila jim ani slovo. „Byl to můj bratr, ať se stalo cokoliv,“ odvětila Paula vojákům, kteří ji nakonec propustili. Zjistili, že opravdu neměla tušení o bratrově vraždění. Respektive, nevěděla, že to vše má Hitler na svědomí a nikdy nebyla členkou nacistické strany.  

Přestěhovala se k německo-rakouským hranicím a po příjmením Wolfová začala pracovat v místním obchodě. Pravé jméno přiznala pouze v roce 1959, když kývla na televizní rozhovor. O rok později jediná pokrevní příbuzná šíleného vůdce zemřela.  

Paula Hitlerová svého bratra milovala, nebyla však jedinou důležitou ženou v jeho životě. Víte, jak se Hitler seznámil s Evou Braunovou a jaký byl osud této zfanatizované ženy po boku vůdce? 

Paula byla přesvědčená, že Adolf za hrůzným holokaustem rozhodně nestojí
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×
  • Svět ženy
  • 999 Kč
  • DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • obrázek magazínu DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • Předplatit