Přejít k hlavnímu obsahu

Lidská bestie Adolf Eichmann: Poslal miliony lidí na smrt, lítost nad svými činy nikdy nepocítil

Sice nikoho osobně nezabil, ale přesto má Adolf Eichmann (†56) na rukou krev mnoha nevinných obětí. Vymyslel totiž, jak se zbavit co nejvíce Židů, které jeho vůdce tolik nenáviděl. Deportace a továrny na smrt byly jeho nápad. Po válce dlouho unikal spravedlnosti, ale nakonec se svého trestu dočkal. U soudu pak všechny šokoval svým alibismem a nulovou lítostí.

Muž, který rozhodl o “konečném řešení” židovského problému, byl v mládí zcela obyčejný. Nic nenasvědčovalo tomu, že se z něho stane lidská zrůda, která bude mít na svědomí miliony lidských životů. Stal se tak hlavním katem veřejných nepřátel číslo jedna. 


 

Eichmann byl expertem na židovskou otázku

Narodil se v Německu, ale rodina se kvůli otcově práci přemístila do rakouského Lince. Mladý Adolf neoplýval přílišným zájmem o vzdělání, ale tatínek mu zajistil práci obchodního zástupce. Během hospodářské krize ale nakonec přišel o protekční místo. V šestadvaceti letech tak vstoupil do nacistické strany a o pár měsíců později se stal členem SS. Celkem rychle se vypracoval na vyšší posty a stal se “expertem” na židovskou otázku. V roce 1939 vytvořil Heinrich Himmler Říšskou bezpečnostní centrálu a převelel Eichmanna do sekce pro židovské záležitosti. 

Zavedl další plynové komory 

Své nápady na vyhlazení nevinných lidí Adolf směle přednesl na konferenci pohlavárů ve Wannsee (1942). Otázka, co se Židy, tak byla zodpovězena. Eichmann měl už praxi s osvětimskými plynovými komorami, které byly zavedeny na jeho nařízení. Zbavit se tak dalších milionů lidí včetně dětí, tak neměl být problém. Hitlerův úředníček tak usedl k psacímu stroji. Začal identifikovat budoucí oběti a následně transportovat do vyhlazovacích táborů, kde další plynové komory čekaly na svůj další přísun. Takzvané “konečné řešení” mělo na svém kontě neuvěřitelných zhruba šest milionů lidských životů! 

Mohlo by se vám líbit

Koncentrační tábor Bergen-Belsen: Pro mnohé byl tím nejhorším peklem na zemi

Po vypuknutí druhé světové války sloužily budovy v Bergen-Belsenu pro ubytování válečných zajatců. Po roce 1943 se toto místo stalo doslova peklem na zemi. Koncentrační tábor sice neměl plynové komory, přesto zde zemřelo neskutečné množství lidí. Šílené podmínky, ve kterých Židé museli žít, byly neúnosné. Někteří se raději nechali dobrovolně zastřelit, aby nemuseli strávit další dny v nelidských podmínkách.
svetzeny.cz

Adolf utekl do Argentiny

Válka se naštěstí už blížila ke svému konci a Eichmannovi bylo více než jasné, že pokud ho chytnou, tvrdě za svá zvěrstva zaplatí. Americké jednotky ho sice zajaly, ale Adolfovi se podařilo utéct ze zajateckého tábora. Pod falešnou identitou se pár let skrýval v Německu, až se nakonec dostal až do Argentiny. Mezitím se rozjela velká pátrací akce, do které byl nasazen také izraelský Mosad, ale pátrání bylo dlouho neúspěšné. Pomalu se schylovalo k tomu, že Eichmann bude prohlášen za mrtvého, to však nehodlal dopustit Simon Wiesenthal, jemuž se přezdívalo “lovec nacistů”.

Manželka chtěla lidskou zrůdu prohlásit za mrtvou

Neúnavný muž, jenž prahl po spravedlnosti, nehodlal nacistům usnadnit život a tvrdě si šel za svým. Sen o dopadení zrůdného Eichmanna mu málem zničila nacistova manželka, která pocházela z malé vesničky v jižních Čechách. Ač moc dobře věděla, že Eichmann žije, poprosila svého bratra, aby vydal prohlášení o tom, že viděl, jak jeho švagr zemřel během květnového pražského povstání. „Vyvrátil jsem legendu o jeho smrti. Jakmile by byl jednou prohlášen za mrtvého, zmizelo by jeho jméno ze seznamu hledaných osob a oficiálně by už neexistoval. Jeho případ by se uzavřel,“ uvedl Wiesenthal, jenž rozjel pátrání s ještě větší vervou. Věděl totiž, že hraje o čas a je potřeba Eichmanna co nejdříve dopadnout.

Spravedlnost si Eichmanna nakonec našla

Nejen zarytý lovec nacistů rozhodil své sítě, ale také Mosad nasadil do akce Židy. Nakonec přišla zpráva z Buenos Aires o jakémsi chovateli králíků Ricardu Klementovi, jenž by mohl být hledaným Eichmannem. Po několika dnech nekonečných výslechů se muž přiznal ke svému skutečnému jménu. Ihned byl deportován do Izraele, kde začal soud. „V životě pro mě bylo nejdůležitější poslouchat rozkazy,“ snažil se Adolf uhrát nevinu na rozhodnutí svých nadřízených. Jeho alibismus byl neskutečný a navíc neprojevil ani špetku lítosti nad svými činy. Soudce byl nemilosrdný, přesně tak, jak si lidská hyena zasloužila. Rozsudek zněl - trest smrti!

O osudu úředníka, jenž rozhodl o smrti milionů lidí, už víte. Mohlo by vás také zajímat, jak dopadl šéf osvětimského koncentračního tábora Rudolf Höss.

Adolf Eichmann má na svědomí zrůdné činy
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×
  • Svět ženy
  • 999 Kč
  • DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • obrázek magazínu DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • Předplatit