Bylinkové sedací koupele
Odborníci se shodují na tom, že v případě bylinkových koupelí, jsou nejvhodnější zejména sedací lázně. Při sezení ve vaně by vám tedy měla oblast hrudníku zůstat nad vodou a hladina vody dosahovat přibližně po ledviny. Důležitá je i délka koupele. Pokud chcete dosáhnout požadovaných účinků bylinek, musíte ve vaně relaxovat alespoň dvacet minut. Zároveň ale všeho moc škodí, proto se vyvarujte i výraznému přetažení této doby, abyste se vyhnula případným alergickým reakcím a podráždění kůže. A jak jinak zvýšit blahodárné účinky bylinkových lázní? Namísto utírání se po koupeli jen rychle zabalte do osušky. Ideálně si potom ještě, zabalená v osušce, na hodinu nebo dvě lehněte do postele či na gauč pod deku. Je dobré, abyste byla v teple a mohla si pohodlně užít působení bylinek.
Bříza na bolesti svalů, máta na migrénu a zklidňující levandule
Nemáte ještě s účinky bylinek moc zkušeností? Zde je pár tipů. Jestli vás bolí po dlouhém dni nohy, pomůže vám bříza, která pomáhá na bolesti svalů, kloubů a mírní otoky končetin. Jako bonus vám také vyčistí póry a zregeneruje pokožku. Pro jarní detox je tedy bříza přímo ideální. Pokud vás zrovna bolí z celodenního shonu hlava, vyzkoušejte mátu, která účinně působí při migrénách, ale i proti revmatu i bacilům. Posiluje také imunitu a dokáže vám zvednout náladu.
Trápí vás pupínky, akné nebo ekzémy? Pak dejte šanci nádherným sedmikráskám. Mimo to pomáhají při lupénce a s hojením ran. Voňavý heřmánek je zase známý svými výbornými protizánětlivými účinky, díky kterým je vhodnou prevencí pro mnoho nemocí. Příjemně vás uklidní a uleví od problémů se zažíváním. Podobně uklidňující je voňavá levandule, jejíž oblíbenost má své důvody. Příjemná vůně levandule vám zvedne náladu, zmírní stres, a tím zlepší kvalitu vašeho spánku.