Voda
Voda je jednou z nejdůležitějších tekutin, protože odplavuje toxiny z těla. Rozhodně tedy pijte alespoň 10-12 sklenic vody denně. Tekutiny jsou velmi prospěšné, protože pomáhají při odstraňování kyseliny močové z těla vylučováním. Proto pití většího množství tekutin a vody pomůže při snižování hladiny kyseliny močové. Nezapomeňte si však vybrat správný typ šťáv a tekutin, žádné slazené nebo perlivé nápoje nejsou vhodné.
Bobule
Bobule, jako jsou borůvky, brusinky, ostružiny, jahody, hrozny nebo maliny, obecně mají protizánětlivé vlastnosti tvořené látkou zvanou antokyan. Tato konkrétní látka je prospěšná a pomáhá při snižování vysoké hladiny kyseliny močové. Zabraňuje také tomu, aby kyselina močová krystalizovala a usazovala se v kloubech, což může později vést k bolestem kloubů. Mají také vysoký obsah vlákniny, která pomáhá podporovat snižování kyseliny v krvi.
Hořká čokoláda
Zařaďte do jídelníčku hořkou čokoládu. Theobromin je alkaloid, který má podobnou strukturu jako kofein a který se nachází hlavně v kakaových bobech. V hořkých čokoládách je také jeho obsah nejvyšší. Alkaloid teobromin je velmi užitečný při snižování vysoké hladiny kyseliny močové, protože může pomoci uvolnit průduškové svaly plic.
Omezte potraviny bohaté na puriny
Můžete omezit zdroj kyseliny močové ve své stravě. Mezi potraviny bohaté na purin patří některé druhy masa, mořské plody a zelenina. Všechny tyto potraviny při trávení uvolňují kyselinu močovou.
Vyhněte se nebo snižte příjem potravin:
- cukr
- orgánové maso
- vepřové maso
- krůtí maso
- ryby a korýši
- hřebenatky
- skopové
- telecí maso
- květák
- zelený hrášek
- sušené fazole
- houby
- alkohol
Zdroj: healthline, healthy, timeofindia, healthshots