Přejít k hlavnímu obsahu

Trápí vás bolestivé puchýře z bot? Vyzkoušejte triky, se kterými se zahojí velmi rychle

Příjemné jarní počasí přímo láká k procházkám a pěší turistice. Výlet vám ale mohou dost pokazit nežádoucí bolestivé puchýře. Po delších výšlapech se s nimi potýká mnoho lidí. Proč vznikají a jak se jim vyhnout? Přinášíme vám několik tipů, jak puchýřům úplně předejít, i na to, co si počít, když už se objeví. Na co si dávat při výšlapech pozor?

Stačí málo a na chodidle se při dlouhé chůzi objeví bolestivý puchýř. Za jeho výskytem často stojí nevhodná nebo příliš malá obuv, ale i pocení nohou. Co dělat, když si nechcete nechat znepříjemnit zbytek výletu či další výšlap nebo plánované kolečko běhání po ránu? Když vás chodidlo kvůli puchýři bolí na každém kroku nebo se chcete jeho vzniku raději rovnou vyhnout, vyzkoušejte následující triky, které vám s tím pomohou.

Jak a proč vznikají puchýře?

Ptáte se, jak vlastně neoblíbené puchýře vznikají a proč se objevují tak rychle? Stačí, aby se mezi dvě vrstvy pokožky dostal zánětlivý výpotek nebo tkáňový mok, a puchýř je na světě. Mimo jiné jsou často zároveň také obrannou reakcí pokožky na nadměrné vytížení nohou. To znamená, že na vině při jejich vzniku může být neprostorná či nekvalitní obuv z neprodyšných materiálů. V případě, že se vám puchýře tvoří často nebo při jakékoliv delší procházce, je pravděpodobně na čase pomýšlet na pořízení nových bot, které budou vhodnější pro dlouhé pochůzky. Důležité je, abyste se v nich cítila především pohodlně a nikde vás netlačily. Zabráníte tak nežádoucímu tření kůže i otlakům, které často stojí za vznikem puchýřů.

Mohlo by se vám líbit

Existuje důvod, proč byste měli pít kávu jen v určité časy. Káva bude nejúčinnější a vaše tělo zůstane zdravé

Kdy ráno pijete kávu? Hned po vstávání, po snídani nebo až po cestě do práce? Podle nových studií není lhostejné, kdy si svůj šálek kávy vypijete. Zjistěte, kdy je ideální doba.
svetzeny.cz

Puchýřům se vyhnete s prodyšnými ponožkami a deodorantem na chodidla

Kromě pohodlných bot patří mezi důležitou obranu proti puchýřům také prodyšné ponožky, které zabraňují nadměrnému pocení nohou. Právě zpocená chodidla jsou totiž náchylná ke tření a vzniku otlaků, které většinou následuje vznik puchýře. Kromě bavlněných prodyšných ponožek existují i další možnosti, pokud vás trápí nadměrné pocení nohou. Hodit se vám může například deodorant na chodidla, pomoci mohou také koupele s bylinkami.

Co dělat, když se puchýř objeví?

Pokud se na vašem chodidle přes všechnu snahu přece jen stejně udělal nepříjemný puchýř, nezapomeňte ho přelepit náplastí nebo alespoň něčím překrýt. Vyhnete se tak riziku zanícení a dalšího zvětšování puchýře kvůli nedostatečné ochraně pokožky a dalšímu tření. Skvělou volbou pro přelepení mohou být i speciální náplasti z lékárny určené k rychlejšímu hojení puchýřů, které vám navíc uleví od bolesti.

Dalším poměrně častým tématem je vhodnost propichování vzniklých a nafouklých puchýřů. I když vás to možná hodně překvapí, puchýř můžete bez obav propíchnout, dokonce to někteří dermatologové přímo doporučují. Dejte však pozor, aby jehla nebo špendlík, kterým se chystáte puchýř propíchnout byla čistá a sterilní. Nejdříve ji proto důkladně vyčistěte a pořádně vydezinfikujte.

Mohlo by se vám líbit

Zdraví podle tradiční čínské medicíny: Zjistěte, který z 5 elementů jste a k jakým nemocem máte sklon

Tradiční čínská medicína je léčebný systém, který lidé znají už více jak 2200 let. Existuje pět typů, do kterých tato nauka lidi dělí, přičemž každému z nich byl přisouzen jeden element – dřevo, oheň, země, kov a voda. Zjistěte, který tip jste, jak své zdraví podpořit a čemu se vyvarovat.
svetzeny.cz

Vlhké hojení puchýřů

Možná váš překvapí, že puchýře se hojí mnohem rychleji bez strupů. Velmi účinné je v případě puchýřů vlhké hojení. Pokud tak chcete regeneraci pokožky trochu urychlit, snažte se zamezit tvorbě strupu v oblasti s puchýři. Toho docílíte, když na puchýř nanesete hojivou mast nebo chladivý gel a přelepíte ho náplastí na puchýře či klasickou obyčejnou náplastí. Celé místo pak ideálně ještě přelepte fólií, abyste ho ochránila před vznikem infekce. Kůži poté raději pár dnů sledujte, abyste se ujistila, že do místa nevnikly žádné nečistoty. Případnou infekci v místě hojení poznáte zarudnutím či bolestí. Pokud se u vás projeví známky zanícení, raději navštivte lékaře.

Mohlo by se vám líbit

Proč jsou Japonky tak štíhlé i bez diety? Známe jejich tajemství, 5 minut cvičení denně vám zaručí dokonalou postavu do měsíce

Jak to jen Japonky dělají, že jsou všechny tak krásně štíhlé? Jistě, částečně je pravda, že za to může genetika, ale významně k tomu přispívá i způsob jejich stravování. Dále se také více hýbou, přičemž používají i speciální cvičební techniky, díky kterým jim jde hubnutí samo bez větší námahy. Odhalte tajemství jejich štíhlé postavy a zhubněte také.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Vědci zjistili, že nemoci souvisí s měsícem narození: K jakým chorobám jste náchylní vy?

Britští a američtí vědci zkoumali hypotézu, že existuje spojitost mezi měsícem narození a náchylností k určitým onemocněním. To se jim potvrdilo. Přečtěte si, k jakým závěrům došli a zjistěte, k jakým chorobám máte sklon vy.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Celulitida: Mýty o kráse, které vám rozhodně nepomohou s pomerančovou kůží

Většina žen jednoduše trpí celulitidou. Jaké jsou nejčastější tipy, jak se zbavit pomerančové kůže a co je na nich pravdy? Na to se podíváme společně se Světem ženy.
svetzeny.cz
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×
  • Svět ženy
  • 999 Kč
  • DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • obrázek magazínu DVOULETÉ PŘEDPLATNÉ SVĚT ŽENY + ŽEHLIČKA NA VLASY REVLON + DIGI ZDARMA
  • Předplatit