2. Fyzické i emoční uspokojení – rizikovost středně vysoká!
Možná si vzpomínáte na letní tábory, na krátkodobé lásky a první vzrušující chvíle, kdy jsme nemysleli na nic jiného než na to, jak být nablízku druhému. Byli jsme zaplaveni endorfinem, nazývaným hormonem lásky, který uspokojil naše tělo i duši. Tento otisk v nás někde uvnitř zůstal, a proto přirozeně toužíme po tom tyto krásné okamžiky opět prožívat. Zkrátka potkáme někoho, kdo je pro nás zajímavý jako člověk a zároveň nás fyzicky přitahuje. Cítíme jedinečnost, okouzlení, pocit svobody a sílu kouzla okamžiku. Pokud nemáme partnera, není co řešit. Pokud ale žiji s někým, kdo na mě někde čeká, problémem je, že se často krátkodobě „zamilujeme“ a následně rozcházíme s většími nebo menšími šrámy na duši. Co s tím?
- I přes vášeň a romantické chvíle o situaci přemýšlejte racionálně. Neiniciujte žádné změny, nic neslibujte a neplánujte.
- Mohu získat ale i hodně ztratit - v případě, že se partner o románku doví, může to mít na vztah nedozírné následky.
- Pokud do románku jdete, zvažte, zda zvládnete emocionální výkyvy a případné zklamání. Situace se může vyvíjet nepředvídatelně, může vás to hodně zasáhnout. Domů pak přijedete smutní a zmatení. Zvládnete to?
- I v případě, že se novým objevem cítíte v bezpečí, vnímejte všemi smysly, kde jste a co se děje.
Někdy se stává, že z románku vzklíčí hlubší citové propojení. Intuitivně vnímáme, že se děje něco zásadního. K lásce, která nás hluboce zasáhne, bychom se neměli odvracet zády, ale naopak jí dát volný průchod. Ale i tady platí: nepodléhat emocím a nedělat rychlá rozhodnutí. Čas ukáže, zda nás naše intuice vedla správně, anebo situaci přehodnotíme.