4. Zařaďte bílkoviny do každého chodu
Bílkoviny vám dodají pocit sytosti na delší dobu, je tedy vhodné je zařadit do každého chodu ve vašem jídelníčku, abyste zabránili tomu, že se budete přejídat. U snídaně jsou to například ořechy a nízkotučný jogurt, do hlavních chodů pak zařaďte maso, luštěniny, vajíčka a maso.
5. Menší porce a častěji
Namísto toho, abyste jedli tři velké porce denně, raději jezte pět až šest menších porcí v průběhu celého dne. Můžete zkusit například krabičkovou metodu, kdy si připravíte „svačinky“ na celý den. Po ruce mějte něco malého a zdravého na zahnání hladu – například oříšky nebo čerstvé ovoce.
6. Vyhýbejte se bílému pečivu
Místo toho, abyste pečivo zcela vynechali, postačí, když se budete vyhýbat bílému pečivu, po kterém se přibírá jedna báseň. Nahraďte jej celozrnným pečivem, které je bohaté na vlákninu. I menší porce vás dokonale zasytí.
7. Odolejte pokušení
Zkuste si říct, že odteď budete nakupovat z velké části jen zdravé potraviny a vyhnete se místům, kde by vás lákalo „hřešit“, například cukrárnám a kavárnám. Nenakupujte domů zásoby „mlsání“, pak je velmi snadné podlehnout a sníst těchto pochutin více, než je zdrávo. Pokud se chystáte na večírek, dejte si předtím zdravou svačinku, která vás zasytí a vy pak nebudete mít tak velkou chuť na dobroty z rautu.