5. Zbavte se pálení žáhy
Pálení žáhy je velmi nepříjemný projev a je často spojován s konzumací většího jídla jen chvíli před tím, než ulehneme do postele. Pálení žáhy se děje velmi často lidem, kteří usínají na břiše nebo na pravé straně těla - tato pozice umožňuje žaludeční kyselině snadnější průnik do jícnu. Vědci zjistili, že spánek nalevo může tento nepříjemný projev téměř eliminovat. Jak už víme, žaludek je umístěn na levé straně dutiny břišní, a tím spojení s jícnem zůstává výše než hladina žaludeční kyseliny. Na pravé straně však zůstává dolní jícnový svěrač otevřený a může kyselinu propouštět.
6. Pečujte v těhotenství o játra a páteř
Těhotné ženy zajišťují cirkulaci krve pro dvě těla, což je pro organismu velmi intenzivní zátěž. I v tomto případě tedy platí, že spánek na levoboku zajistí lepší a rychlejší okysličení obou organismů. Rostoucí embryo rozšiřuje dělohu, čímž vzniká stále intenzivnější tlak na páteř a orgány. Spánek na levém straně je tedy u těhotných žen prospěšnější pro páteř, která nezůstává několik hodin pod silným tlakem a napomáhá tomu, aby nebyla tolik stlačena játra.
7. Partnerské štěstí bez chrápání
A posledním benefitem spánku na levé straně je spokojenější partnerské soužití. Pokud chrápe váš manžel, nebo jste to vy, kdo obtěžuje svou drahou polovičku nepříjemnými zvuky ze spaní, můžete vaše společné štěstí významně prohloubit změnou polohy při nočním odpočinku. Váš jazyk a hrdlo budou v mnohem klidnější, respektive neutrálnější, poloze. Dýchací cesty tak zůstanou volné a intenzita i síla chrápání se značně sníží. Ve spánku hrdlo, ústa i jazyk odpočívají, a tak je spaní na zádech úplně nejhorší polohou pro všechny chrápající jedince. Chrápání je totiž vibrace, vznikající nasáváním vzduchu uvolněným prostorem v ústní dutině a hrdle.