Přejít k hlavnímu obsahu

Jak podpořit imunitu v období viróz: Pomoc nabízí stará metoda, kterou používali už staří Číňané

Ať se nám to líbí, nebo ne, začalo období nachlazení a chřipek. Pravděpodobnost, že právě teď „něco chytneme“, od našich dětí, v dopravních prostředcích anebo od kolegů v práci není zrovna malá. Když už se člověk nakazí, nemusí jen pasivně čekat, až nemoc přejde, a trápit se. Existují způsoby, jak snížit závažnost příznaků a urychlit uzdravení. Pomoc nabízí staletími prověřená čínská medicína, která má ostatně i řešení pro podporu imunity.

Tradiční čínská medicína je starobylý léčebný systém, který má více než 2 000 let historie. Vychází z konceptu rovnováhy mezi protikladnými silami jin a jang, které ovlivňují nejen naše tělo, ale i mysl. Jejím cílem je je obnovit tuto rovnováhu a podpořit harmonii mezi tělem a přírodou. A proč si získala oblibu i v našich zeměpisných šířkách? Jedním hlavních důvodů je její celostní přístup, který stále více lidí vnímá jako důležitý. Místo toho, aby se zaměřovala pouze na jeden konkrétní symptom, jako to dělá západní medicína, ta čínská se snaží léčit celé tělo i mysl. Zbavit se tedy i příčiny nemoci, nikoli jen jejího projevu.

Nechte proudit svoji čchi

Základem čínské medicíny je představa, že tělem proudí životní energie zvaná "qi" (čchi). Pokud je tok energie narušen, může dojít k nemocem. Čínští lékaři se zaměřují na obnovení tohoto toku pomocí různých technik, mezi které patří akupunktura, bylinná medicína, masáže (tuina), cvičení (qigong, tai chi) a změny stravy. A je to právě akupunktura, kterou využívá stále více lidí pro podporu své imunity a urychlení léčby viróz a angín, které jsou v tomto období tolik rozšířené.

Mohlo by se vám líbit

Tradiční čínská medicína: Více než o bylinky jde o pohlazení duše. Důležité je být laskaví sami k sobě

Do talkshow Miluše Bittnerové Na kafeečko tentokrát zavítala herečka Zuzana Zlatohlávková (42) ze seriálu Dobré ráno, Brno. Ta mimojiné prozradila, jak významně ji ovlivnilo studium čínské medicíny. Tradiční čínská medicína je často spojována s tajemnými bylinami, akupunkturou a starobylými postupy, které se předávají z generace na generaci. Ve své podstatě se jedná o holistický přístup ke zdraví, který zdůrazňuje spojení mezi tělem, myslí a duší. Jde o nalezení rovnováhy ve všech aspektech života a někdy nejúčinnější léčbou není pilulka nebo lektvar, ale jemný dotek, který zklidní ducha.
svetzeny.cz

Imunitu podpoří akupunktura

Akupunktura je jednou z nejznámějších metod čínské medicíny. Pomocí jehel zaváděných do specifických bodů na těle lze stimulovat energetické dráhy a obnovit tok čchi. Může tak zklidnit zánět způsobený viry nachlazení nebo chřipky a pomoci imunitnímu systému bránit vaše tělo tím, že podporuje krevní oběh, hojení ran a modulaci bolesti. Ideální je kombinovat akupunkturu i s dalšími metodami, například s užíváním bylinných směsí, tvořených kombinací různých rostlin a minerálů, jsou jsou přizpůsobené individuálním potřebám pacienta a mají za cíl posílit tělo a podpořit jeho vlastní regenerační schopnosti.

Imunitu podpoří jehly a laser

Při akutních onemocněních typu angína používáme akupunkturu, která cílí na specifické body aktivující imunitní systém. Tuto metodu kombinujeme s laserovým ošetřením, které urychluje hojení zánětlivých procesů. Laser je velmi účinný při prohřátí dutin a může také ulevit od bolesti v krku,“ vysvětluje doktorka čínské medicíny Judita Halvová. Tento přístup zajišťuje komplexní podporu při léčbě infekcí a zkracuje dobu potřebnou k zotavení.

Mohlo by se vám líbit

Velmi jednoduchý cvik na protažení, díky kterému se zbavíte bolesti beder i po 60 a vyzrajete na svalovou ztuhlost

Jak stárneme, dochází v našem těle k mnoha změnám, které ovlivňují pružnost, svalovou sílu a pohyblivost kloubů. Jedním z častých problémů lidí starších 60 let jsou bolesti kyčlí, často způsobené nejen opotřebením a špatným držením těla, ale také ztuhlostí svalů. I když tyto bolesti mnoho z nás bere jako nedílnou součást stárnutí, existují účinné způsoby, jak s nimi zatočit. Pomůže vám cvik, který kromě úlevy zlepší pohyblivost. A to dokonce i po 60.
svetzeny.cz

Akupunktura se osvědčuje také jako podpora po léčbě antibiotiky, která může narušit střevní mikrobiom. Účinným způsobem dokáže odstranit zbytkovou horkost v těle, podpoří krvetvorbu a zharmonizuje orgány po léčbě antibiotiky. U pacientů, kteří trpí opakovanými infekcemi, se doporučuje i dlouhodobá forma akupunktury, která stimuluje imunitní systém po dobu až dvou měsíců.

Myslete na prevenci

Ideální je posilovat imunitu ještě před příchodem zimy. Akupunktura dokáže připravit tělo na sychravé počasí a posílit jeho obranyschopnost. Pro zaneprázdněné klienty máme také bylinné preparáty, jejichž receptury jsem přivezla z Číny. Tyto tablety obsahují silné kombinace bylin, které pomáhají předcházet infekcím,“ říká Halvová.

Čtěte také: Ušetřete svou peněženku a vyzkoušejte automasáž: Bolest hlavy, zad, či šíje můžete odbourat bez návštěvy maséra. Pomůže i alobal

 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×
  • Svět ženy
  • 599 Kč
  • ROČNÍ PŘEDPLATNÉ - SVĚT ŽENY + VŮNĚ WHISPERS OF ME + DIGI ZDARMA
  • obrázek magazínu ROČNÍ PŘEDPLATNÉ - SVĚT ŽENY + VŮNĚ WHISPERS OF ME + DIGI ZDARMA
  • Předplatit