Když vkročíte do lesa či aleje a obklopí vás majestátní ticho a klid, je vám najednou lépe, špatné myšlenky vás opouštějí a tělo i mysl se dostávají do pohody.
Nehledejme v tom nic magického či nadpřirozeného. Jde jen o souznění s přírodou, která nám nabízí možnost čerpat léčivou energii ze svých zdrojů. Stromy v sobě ukrývají mohutnou sílu, která může pomoci při různých problémech. Které druhy můžete využít a jakým způsobem?
Jedle
Bývá považována za královnu lesa, symbolizuje majestát, stálost a také trpělivost. V její blízkosti se budou cítit dobře lidé, kteří stále spěchají, chybí jim vnitřní klid a vitalita. Léčivou částí stromu jsou mladé výhonky a jehličí, z nichž se získává voňavá silice. Pokud si ji dopřejete v podobě aromaterapie, pomůže vám při dýchacích potížích. Pár kapek oleje v koupeli vás celkově uklidní a posílí.
Bříza
Strom, který zahání chmury a způsobuje dobrou náladu. Obejmete-li kmen břízy, docílíte klidu a celkového posílení. Z mladých březových listů si můžete připravit odvar, který je přímo elixírem zdraví a krásy. Regeneruje pokožku, vyhlazuje vrásky a posiluje vlasy. Popíjením čaje prospějete močovému měchýři, ale i slinivce. Ulevíte i kloubům při revmatických potížích.
Borovice
Projdete-li se pomalu v borovém lese, pokud máte zlost a jste ve stresu, můžete docílit zklidnění. Borovice pomáhá navrátit emocionální rovnováhu i posílit paměť. Má také antiseptické účinky, léčí a chrání před infekcemi. Borovou vůni si nakapejte do aromalampy tehdy, pokud vás trápí nachlazení a viróza.
Dub
Potřebujete-li načerpat odhodlání či odvahu, nechte na sebe působit právě tento strom. Dub navíc podporuje schopnost rozhodnout se, když nevíte kudy kam. Dubová kůra je také důležitým a známým léčebným prostředkem. Obsahuje hodně tříslovin, které stahují cévy, zastavují krvácení z dásní, ale působí i proti zánětům v ústech a krku. Přispívá při hojení kožních zánětů a špatně se hojících ran. Je též účinným pomocníkem v boji proti pocení nohou, kdy se používá ve formě odvaru.
Foto: Depositphotos (1)